300

Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1584, Wilno

Cena wywoławcza::
180 pln
1 350 pln
650 %

Odmiana charakteryzująca się listkami po bokach LIT na rewersie.

Starannie wybita i pięknie zachowana moneta.

Iger V.84.1.c (R)

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 2,33 g Ag

Władysław IV Waza. Dukat 1637, Toruń NGC MS62 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D L RPRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz z herbem miasta. U dołu inicjały I-I W otoku: MONETA AVR CIVIT THORVNENSIS 1637Najwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadka szczególnie w taki stan zachowania jak na inne monety toruńskie, ich niedbałe bicie, błędy blachy sprawiły iż na rynku monety idealnie zachowane należą do jednych z najrzadszych na rynku.   Dukaty z 1637 roku znane są w dwóch typach: z popiersiem w rycerskiej zbroi (oferowany egzemplarz) oraz w kirysie husarskim zdobionym na ramieniu głową lwa. Dodatkowo moneta w odmianie: z kropką interpunkcji pod środkiem tarczy. Podobna moneta z inną interpunkcją osiągnęła na naszej aukcji 48,000 złotych. Wspaniale zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, ostre detale, delikatna patyna. Rzadka pozycja do najlepszych zbiorów.Kopicki 8296 (R5) ; CNCT 1430; Freidberg 48;Kaleniecki s. 236; Parchimowicz 1887e; Dutkowski Tom I 36a (R6)
Cena wywoławcza:
35 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Najwyższa gradingowa nota na świecie. Odmiana z kropką między D-G na awersie i kropką za łapą niedźwiedzia na rewersie.Wyśmienicie zachowana moneta ze świeżego stempla. Połysk na całej powierzchni, delikatna patyna podkreślająca detale. Niezmiernie trudny do zdobycia rocznik, szczególnie w tak pięknym stanie zachowania.Shatalin/Grendel GD13-12 (R2)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Rosja. Katarzyna II. Rubel 1779, Petersburg PCGS MS62 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie i napisy.Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną, nominał i data 1779 Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta i niezmiernie rzadka w takim stanie zachowania. Na Naszej 19 aukcji podobny egzemplarz sprzedany za 21 tys. Złotych. Polecamy do zaawansowanych kolekcji. Bitkin 115 (R); Petrov 3 ruble.
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Rosja. Aleksander I. 5 kopiejek 1803 EM, Jekaterinburg PCGS MS64 BN (MAX) - Piękne
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjskiRw.: Nominał i data 1803 Odmiana z Orłem z 1802 roku.Najwyższa nota gradingowa na świecie W PCGS.Menniczy egzemplarz z piękną czekoladową patyną. Wspaniale zachowane detale. Rzadka moneta w tym stanie zachowania. Bitkin 284
Cena wywoławcza:
400 pln
Rosja, ZSRR. 20 kopiejek 1967 NGC PL66 (MAX)
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 20 kopiejek 1968 NGC PL67 (MAX)
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 5 kopiejek 1968 NGC PL65 (MAX)
Cena wywoławcza:
100 pln
Cena wywoławcza:
2 500 pln