284

Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1586, Poznań

Cena wywoławcza::
150 pln
750 pln
400 %

Na awersie duża głowa króla, na rewersie skrócona data z prawej strony.

Przyzwoicie zachowany i wybity egzemplarz.

Iger P.86.1.c (R1)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 2,20 g Ag

Henryk Walezy. Ecu d’or 1575 A NGC AU55 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Pod koroną tarcza herbowa Francji - trzy lilie i napis w otoku POLORw.: Krzyż kwiatowy i napis w otoku Henryk Walezy, wybrany podczas burzliwej elekcji na króla Polski, uciekł do Francji po otrzymaniu wiadomości o śmierci swojego brata i możliwości objęcia tronu francuskiego. Zdetronizowany w Polsce, przez cały okres panowania we Francji używał tytułu króla Polski. Rzadki dukat powiązany historycznie z numizmatyką polską.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Atrakcyjny egzemplarz z dużą ilości połysku menniczego. Rzadka moneta. Friedberg 386
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Zygmunt II August. Półgrosz 1553, Wilno PCGS MS63 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana z końcówkami napisów LI/LITVA. Rzadki rocznik półgroszy.Piękny menniczy egzemplarz. Połysk, w pełni czytelna legenda otokowa. Ivanauskas 4SA49-16 (RR)
Cena wywoławcza:
300 pln
Bizancjum. Anastazjus I (491-518). Solidus, Konstantynopol NGC MS 5/5, 5/5 (MAX) - Wyśmienity
Aw.: Popiersie cesarza na wprost trzymającego włócznię i tarczę i napis: DN ANASTASIVS P P AVGRw.: Wiktoria stojąca w lewo, trzymająca długi krzyż, przed nią gwiazda i napis: VICTORIA AVCCC, Θ, poniżej CONOBMoneta z najwyższymi możliwymi do uzyskania ocenami za jakość powierzchni i wybicie. Perfekcyjnie zachowany okaz. Polecamy.Sear 3
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Rosja. Elżbieta. Rubel 1757/6, Moskwa PCGS AU58 (MAX) - RZADKI
Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie i napisy.Rw.: Pod carską koroną dwugłowy orzeł rosyjski, nominał i data 1757 Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS.Wariant z przebitą ostatnią cyfrą daty. Nakład 14.324 sztuk. Piękny egzemplarz, w dużej mierze zachowany połysk menniczy. Ładna delikatna patyna. Rzadki numizmat w takim stanie zachowania. Bitkin 66 (R1); Petrov 4 ruble; Friedberg 116
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Rosja, Katarzyna ll. 5 rubli 1765 СПБ-ТI, Petersburg PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie carycy w prawo i legenda otokowaRw.: Herby guberni rosyjskich, nominał i data 1765 Najwyższa nota gradingowa na świecie a PCGS.Wspaniale egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wyraźne detale. Delikatna patyna. Bardzo rzadka moneta w tym stanie zachowania. Bitkin 56 (R)
Cena wywoławcza:
20 000 pln
Rosja, ZSRR. 15 kopiejek 1968 NGC PL68 (MAX)
Cena wywoławcza:
120 pln
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1968 NGC PL67 (MAX)
Cena wywoławcza:
100 pln
Cena wywoławcza:
2 500 pln