Grecja i , Egipt. Ptolemeusz I Soter (305-283) r. p.n.e. Tetradrachma

Aukcja 24 - sesja I ( 14 Marca 2020 )

Cena wywoławcza:
300 PLN
600 PLN
+ 100 %

Aw.: Głowa Aleksandra Wielkiego w skalpie słonia na głowie w prawo
Rw.: Atena w prawo trzymająca włócznię, po lewo gwiazda i inskrypcja, po prawo pod tarczą hełm koryncki, monogram i orzeł trzymający w szponach wiązkę piorunów

Patyna, niewielki ubytek.

Svoronos 174; SNG 28

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 13,39 g Ag