Królestwo Polskie. Aleksander I. 50 złotych 1818, Warszawa

Cena wywoławcza:
15 000 PLN
19 000 PLN
+ 27 %
Aw.: Głowa cara w prawo.
W otoku: ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI
Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim, u dołu inicjały I-B, poniżej data.
W otoku od lewej: 26 Z GRZ CZ KOL *18-18* 50 ZŁOT POLSK

Bardzo ładny egzemplarz. Patyna. Drobne ryski od strony rewersu.

Kopicki 2736; Friedberg 105; Plage 2; Bitkin 842; Berezowski 80; Parchimowicz 1050 b
Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 9,79 g Au
Średnica: 23,0 mm