Powiązane z Polską. Pomorze, Bogusław XIV. Talar 1629, Szczecin

Cena wywoławcza:
6 000 PLN
8 300 PLN
+ 38 %
Aw.: Półpostać księcia w prawo z odkrytą głową, w zbroi oraz data 16-29
W otoku: BOGISLAVS XIV D G DVX STET POM CAS ET VAN
Rw.: Nakryta hełmem z klejnotem i labrami dziesięciopolowa tarcza herbowa podtrzymywana przez dwóch „dzikich ludzi” z maczugami.
W otoku: PRINCEPS RVG CO GVTZK TERR LEOB E B DN

Bardzo rzadki talar.

Ciemna patyna.

Kopicki 4245 R5 (podobny); Davenport 7254; Hildisch 343 wariant
Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 28,67 g Ag
Średnica: 43,0 mm