August III Sas. Gulden 1735, Drezno

Cena wywoławcza:
1 500 PLN
2 100 PLN
+ 40 %

Aw.: Popiersie króla w paradnej zbroi okrytej płaszczem spiętym broszą na ramieniu.
W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną dwie wielopolowe tarcze herbowe, niżej między tarczami nominał 2/3, pod nim inicjały F W ô F i znak menniczy – hak.
W otoku: DUX SAX I C M A & W S R I ARCH & EL 1735

Piękna kolorowa patyna.

Kopicki 11400; Davenport 830; H-Cz. 10934

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 13,71 g Ag
Średnica: 35,0 mm