PRÓBA srebro 5 złotych 1933 Głowa kobiety, stempel Zwykły - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
7 000 PLN
11 500 PLN
+ 64 %

Niezmiernie rzadka moneta próbna wybita w nakładzie 100 sztuk. Na rewersie wypukły napis PRÓBA. Znak mennicy pod łapą Orła.

Delikatna patyna, połysk. Niewielkie przetarcie policzka i czepca kobiety.

Rzadkość dla kolekcjonerów zarówno monet obiegowych, jak i próbnych z okresu II RP.

Parchimowicz P 145b

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 11,03 g Ag