Powstanie Listopadowe. Dukat 1831, Warszawa - odmiana z kropką przed pochodnią

Cena wywoławcza:
4 000 PLN
4 800 PLN
+ 20 %

Aw.: Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał. W tle data 1831, w otoku napis, pochodnia i orzeł polski.
Rw.: W kwadracie z ornamentami napis w czterech wierszach.

Odmiana z kropką przed pochodnią.

Bardzo ładny egzemplarz. W dużej mierze zachowany połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadsza moneta w takim stanie zachowania.

Kopicki 2750; Plage 269; Parchimowicz 1059a; Berezowski 37,5; H-Czapski 3659 (R)

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 3,27 g Au