Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)

Cena wywoławcza::
2 000 pln
Cena końcowa:
3 600 pln
Przebicie:
80 %

Opis przedmiotu

Aw.: Pod koroną monogram A II
Rw.: Pod koroną nominał i data 1855, u dołu litery BM

Najwyższa nota na świecie dla tego rocznika.
Jedyny egzemplarz jaki otrzymał tak wysoką notę MS 66 BN.

Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalnym kolorem miedzi przy wypukłych elementach.
Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.

Bitkin 490; Plage 525

Stan zachowania: NGC MS66 BN (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Aw.: Popiersie księcia na wprost trzymającego miecz, wokół napis BOLEZLAS. W polu po bokach księcia litery S-S (odmiana)Rw.: Trzej książęta za stołem na wprost.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękne detale. Bardzo rzadki denar w takim stanie zachowania. Kopicki 57 (R4)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
August lll Sas. Dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk NGC MS60 (MAX) - EKSTREMALNA RZADKOŚĆ R7
August lll Sas. Dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk NGC MS60 (MAX) - EKSTREMALNA RZADKOŚĆ R7
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUMRw.: Pod koroną owalna tarcza polsko-saska otoczona gałązkami palmowymi. U dołu nominał 8 gr W SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1761Najwyższa nota gradingowa na świecie w NGC i PCGS. Jedyny MS.Bardzo rzadki rocznik dwuzłotówki wybijany w saskich mennicach przez Fryderyka Wielkiego, już po ich zajęciu w 1756 r. Skrajny przykład fałszerskiej działalności Prusaków mającej na celu destabilizację gospodarki polskiej w schyłkowym okresie panowania Sasów.Niedobity egzemplarz, ale moneta z dużą ilością połysku menniczego. Bardzo rzadkie w tym stanie.Kamiński 858 (R7); Tyszkiewicz 20; Kopicki 2124 (R5); Kahnt 683
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Śląsk. Talar trzech braci 1658 EW, Brzeg PCGS XF45 (MAX) - RZADKOŚĆ R7
Śląsk. Talar trzech braci 1658 EW, Brzeg PCGS XF45 (MAX) - RZADKOŚĆ R7
Aw: Trzy półpostacie książąt z gołymi głowami na wprost, w zbrojach przepasanych szarfą dowódcy. W odcięciu u dołu duży dekoracyjny ornament z wiciokrzewu. W otoku: D G GEORGIVS LVDOVICVS ET CHRISTIANVS FRATRRw.: Pod klejnotem z labrami czteropolowa tarcza książąt legnicko-brzeskich. Szachownica na przemian z orłem śląskim. Pod tarczą znak menniczy: serce przebite dwoma hakami i dwoma sztyletami. W otoku: DUCES SILESIAE LIGNIC BR - EGNES ET WOLAVIENSES 1658Najwyższa nota gradingowa na świecie.Bardzo rzadka odmiana, notowanych zaledwie kilka egzemplarzy. Według najnowszego katalogu Pana Marcina Grandowskiego rzadkość R7. Pięknie zachowany egzemplarz, połysk, wiekowa patyna, doskonałe detale. Rzadka moneta w takim stania zachowania.Davenport 7731 ; Grandowski 58.T.02.01.A (R7)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1644, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1644, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękne lustro mennicze. Wyśmienicie zachowany egzemplarz.AAJ 50
Cena wywoławcza:
100 pln
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu z najwyższą notą PMG 66 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie. Piękny sztywny papier. Idealna prezencja.Lucow 1089 (R3); Miłczak 107
Cena wywoławcza:
500 pln
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa PMG 67 z dopiskiem wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki i poszukiwany bez jakichkolwiek mankamentów. Przepiękny sztywny papier bez złamań i zgięć. PolecamyLucow 1159 (R4); Miłczak 121a
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Emigracja. 50 złotych 1939 seria H PMG EPQ 66 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Emigracja. 50 złotych 1939 seria H PMG EPQ 66 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Banknot w gradingu PMG z notą 66 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bank Polski na emigracjiIdealnie zachowany i bardzo rzadki banknot. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Lucow 1064 (R6); Miłczak 88
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Aw.: Pod koroną monogram A IIRw.: Pod koroną nominał i data 1855, u dołu litery BMNajwyższa nota na świecie dla tego rocznika.Jedyny egzemplarz jaki otrzymał tak wysoką notę MS 66 BN. Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalnym kolorem miedzi przy wypukłych elementach. Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.Bitkin 490; Plage 525
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.