Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)

2 000 PLN
Cena końcowa: 3 600 PLN
Przebicie: + 80 %

Aw.: Pod koroną monogram A II
Rw.: Pod koroną nominał i data 1855, u dołu litery BM

Najwyższa nota na świecie dla tego rocznika.
Jedyny egzemplarz jaki otrzymał tak wysoką notę MS 66 BN.

Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalnym kolorem miedzi przy wypukłych elementach.
Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.

Bitkin 490; Plage 525

Stan zachowania: NGC MS66 BN (MAX)