August II Mocny. Talar 1711, Wikariat

Cena wywoławcza:
3 000 PLN
3 100 PLN
+ 3 %

Aw.: Insygnia królewskie i elektorskie z lewej oraz wikariackie z prawej. U góry: FRID AUG / REX ELECTOR
W wieńcu napis: ET / VICARIUS / POST MORT / IOSEPHI / IMPERAT, po bokach data MDC – CXI, poniżej inicjały I L H (Lorenz Holland, mincerz mennicy drezdeńskiej) oraz znak menniczy hak.
Rw.: August II na koniu, u dołu owalna tarcza polsko-saska.

Ślad po zawieszce.

Kopicki 11110; Davenport 2654; Kahnt 274

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 28,99 g Ag
Średnica: 46,0 mm