August II Mocny. Dukat wikariacki 1711, Drezno

Cena wywoławcza:
5 000 PLN
6 600 PLN
+ 32 %

Aw.: Insygnia królewskie i elektorskie z lewej oraz wikariackie z prawej, napis w sześciu wierszach: FRID AUG / REX ELECTOR / & / VICARIUS / POST MORT IOSE / IMPERAT / MDCCXI / oraz hak – znak mennicy w Dreźnie.
Rw.: August II na koniu, u dołu owalna tarcza polsko-saska.

Dukat wybity z okazji wyboru Augusta II, elektora Saksonii, na Wikariusza Cesarstwa Rzymskiego. Była to funkcja honorowa w radzie elektorów Rzeszy Niemieckiej. Rada skupiała władców państw i państewek z obszaru Niemiec uznających formalną zwierzchność aktualnie panującego cesarza świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.

Kopicki 11112; Friedberg 2822

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 3,44 g Au
Średnica: 23,0 mm