994

Srebrna Patera na stopie zdobiona motywami roślinnymi

Cena wywoławcza::
1 000 pln
Cena końcowa:
1 000 pln

Opis przedmiotu

Patera na stopie wykonana ze srebra, zdobiona motywami roślinnymi. Sygnatura: Sterling 5929, I połowa XX wieku, Anglia.

Waga: 405 g, wys. 10,6 cm, średnica podstawy 12,8 cm, średnica patery 24 cm,


Waga: Waga: 405 g, wys. 10,6 cm

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353  (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
August lll Sas. Dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk NGC MS60 (MAX) - EKSTREMALNA RZADKOŚĆ R7
August lll Sas. Dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk NGC MS60 (MAX) - EKSTREMALNA RZADKOŚĆ R7
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUMRw.: Pod koroną owalna tarcza polsko-saska otoczona gałązkami palmowymi. U dołu nominał 8 gr W SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1761Najwyższa nota gradingowa na świecie w NGC i PCGS. Jedyny MS.Bardzo rzadki rocznik dwuzłotówki wybijany w saskich mennicach przez Fryderyka Wielkiego, już po ich zajęciu w 1756 r. Skrajny przykład fałszerskiej działalności Prusaków mającej na celu destabilizację gospodarki polskiej w schyłkowym okresie panowania Sasów.Niedobity egzemplarz, ale moneta z dużą ilością połysku menniczego. Bardzo rzadkie w tym stanie.Kamiński 858 (R7); Tyszkiewicz 20; Kopicki 2124 (R5); Kahnt 683
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Rosja, ZSRR. Rubel 1968 NGC MS63 (MAX)
Rosja, ZSRR. Rubel 1968 NGC MS63 (MAX)
Idealnie zachowana moneta. Piękna patyna.
Cena wywoławcza:
100 pln
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
Banknot w gradingu PMG z notą 65 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria H. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, przepiękny sztywny papier.Lucow 1197a (R3); Miłczak 128b
Cena wywoławcza:
300 pln
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 68 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. Max nota.Lucow 1272 (R0); Miłczak 137f
Cena wywoławcza:
350 pln
Emigracja. 50 złotych 1939 seria H PMG EPQ 66 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Emigracja. 50 złotych 1939 seria H PMG EPQ 66 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Banknot w gradingu PMG z notą 66 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bank Polski na emigracjiIdealnie zachowany i bardzo rzadki banknot. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Lucow 1064 (R6); Miłczak 88
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Aw.: Pod koroną monogram A IIRw.: Pod koroną nominał i data 1855, u dołu litery BMNajwyższa nota na świecie dla tego rocznika.Jedyny egzemplarz jaki otrzymał tak wysoką notę MS 66 BN. Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalnym kolorem miedzi przy wypukłych elementach. Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.Bitkin 490; Plage 525
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.