992
Pogorzelski - RZADKOŚĆ

Para Świeczników Pogorzelski próba 84 - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza::
4 400 pln
Cena końcowa:
4 600 pln
Przebicie:
5 %

Opis przedmiotu

Para świeczników neobarokowych wykonanych ze srebra próby 84. Dekorowane motywami roślinnymi, w górnej części kanelowane tulejki w formie kwiatu lilli.

Warszawa, ok. 1910. Jan Pogorzelski, warszawski złotnik znany z wysokiej jakości i pięknych form wyrobów o znaczeniu religijnym (Judaika). Mistrz działał w drugiej połowie XIX wieku w Warszawie. Wyroby Jana Pogorzelskiego znajdują się w zbiorach wielu Muzeów, między innymi w Muzeum Historycznym w Krakowie, Mueum Narodowym w Warszawie, Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Budapeszcie, a także w wielu kolekcjach prywantych. Okazy trafiające na rynek antykwaryczny zawsze wzbudzają wiele emocji z uwagi na kunszt artysty złotnika i częstotliwość pojawiania się okazów. "

Wymiary: wys. 36,2 cm, w podstawie śr. ok. 18 cm, waga 886 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z lat 1896-1915, probierz AP, sygn. złotnika: POGORZELSKI, znak warsztatowy: głowa jelenia.

Waga: wys. 36,2 cm, śr. ok. 18 cm,

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353  (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Aw.: Popiersie księcia na wprost trzymającego miecz, wokół napis BOLEZLAS. W polu po bokach księcia litery S-S (odmiana)Rw.: Trzej książęta za stołem na wprost.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękne detale. Bardzo rzadki denar w takim stanie zachowania. Kopicki 57 (R4)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
August III Sas. Trojak 1763 (3 grosze) RECE, Gdańsk - CZYSTE SREBRO NGC MS63 (MAX)
August III Sas. Trojak 1763 (3 grosze) RECE, Gdańsk - CZYSTE SREBRO NGC MS63 (MAX)
Aw.: Ukoronowany monogram A3R, po bokach data 1763Rw.: Dwa lwy podtrzymujące herbem Gdańska. Poniżej litery RECE. W otoku: GROSSUS TRIPLEX GEDANENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie.Niezmiernie rzadka odbitka trojaka w czystym srebrze ostatniego trojaka Augusta III Sasa.Wyśmienicie zachowany egzemplarz z wiekową patyną na całej powierzchni i nieruszonym detalem. Moneta przypomina lustrzankę. Charakterystyczny ząbkowanym rant.Iger G.63.1.b (R5); Kahnt 736; Kopicki 7743 (R7)
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Rosja, ZSRR. Rubel 1968 NGC MS63 (MAX)
Rosja, ZSRR. Rubel 1968 NGC MS63 (MAX)
Idealnie zachowana moneta. Piękna patyna.
Cena wywoławcza:
100 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.AAJ 62
Cena wywoławcza:
100 pln
50 złotych 1948 seria EL PMG 68 EPQ (MAX)
50 złotych 1948 seria EL PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 67 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. MAX nota.Lucow 1285c (R0); Miłczak 138h
Cena wywoławcza:
180 pln
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Rzadki banknot w idealnym stanie zachowania. Polecamy do najlepszych kolekcji.Miłczak G9
Cena wywoławcza:
1 100 pln
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Banknot w gradingu PMG 66 z najwyższą notą gradingową na świecie oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Idealny, emisyjny egzemplarz.Miłczak 44; Lucow 701 (R2)
Cena wywoławcza:
400 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.