982
RZADKOŚĆ

Śląsk? Topór Renesansowy - XVII wiek

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 350 pln
35 %

Topór renesansowy, puncowany. Pochodzenie: Śląsk lub Niemcy (?). XVII wiek. Wymiary: 33 x 15,5 cm.

Waga: 33 x 15,5 cm.

Jan II Kazimierz. Dwugrosz 1651, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)
Najwyższa gradingowa nota na świecie. Bardzo rzadka odmiana z obwódką na awersie.Piękny stan zachowania. Wyraźne detale, delikatny połysk, patyna.  Moneta sporadycznie pojawiająca się na rynku kolekcjonerskim w tej odmianie. Polecamy.Kopicki 7608 (R2); CNG 272.I.c; Kamiński-Kurpiewski 831 (R)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Rosja, ZSRR. Rubel 1968 NGC MS63 (MAX)
Idealnie zachowana moneta. Piękna patyna.
Cena wywoławcza:
100 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1644, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękne lustro mennicze. Wyśmienicie zachowany egzemplarz.AAJ 50
Cena wywoławcza:
100 pln
Polska OST. 1000 marek 1918 Kowno seria A PMG EPQ 66 (MAX)
Cena wywoławcza:
800 pln
10 złotych 1948 seria AW PMG 68 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie wyselekcjonowany z paczki bankowej.Lucow 1253a (R1); Miłczak 136b
Cena wywoławcza:
800 pln
100 złotych 1944 seria TK OBOWIĄZKOWYM PMG 67 EPQ (MAX) - Rzadkość
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu z najwyższą notą PMG 67 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Pozycja tylko kilkukrotnie notowana na aukcjach w emisyjnym stanie zachowania. Bardzo rzadki banknot w tym stanie zachowania. Polecamy.Lucow 1100 (R5); Miłczak 111
Cena wywoławcza:
1 200 pln
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
Cena wywoławcza:
500 pln
Aw.: Pod koroną monogram A IIRw.: Pod koroną nominał i data 1855, u dołu litery BMNajwyższa nota na świecie dla tego rocznika.Jedyny egzemplarz jaki otrzymał tak wysoką notę MS 66 BN. Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalnym kolorem miedzi przy wypukłych elementach. Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.Bitkin 490; Plage 525
Cena wywoławcza:
2 000 pln