Stanisław August Poniatowski. Złotówka 1766 FS, Warszawa

Cena wywoławcza:
2 000 PLN
2 100 PLN
+ 5 %

Aw.: Głowa króla w prawo.
W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D L
Rw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu nominał 4 – GR, po bokach inicjały FS
W otoku: LXXX EX MARCA – 4 GR – PURA COL 1766

Patyna. Justunek. Bardzo ładny egzemplarz.

Kopicki 2351; H-Cz. 3068; Plage 273; Parchimowicz 1217 a

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 5,32 g Ag
Średnica: 28,0 mm