Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk

Cena wywoławcza:
8 000 PLN
17 000 PLN
+ 113 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: IOAN CASIM D G REX POL ET SUEC M D L RUS PR
Rw.: Stojąca na konsoli owalna tarcza miejska podtrzymywana przez dwa lwy. Między łapami lwów inicjały G-R
W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSIS

Bardzo ładny egzemplarz. Ciemna, stara patyna.

Kopicki 7641; Davenport 4358; CNG 300 I a; Parchimowicz 1757 a

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 28,26 g Ag
Średnica: 44-45 mm