Jan II Kazimierz. Dukat 1658, Gdańsk

Cena wywoławcza:
5 000 PLN
6 700 PLN
+ 34 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: IOH CAS D G R POL & SUEC M D L R P
Rw.: Stojąca na konsoli owalna tarcza miejska podtrzymywana przez dwa lwy. Między łapami lwów inicjały D-L (Daniel Lesse, dzierżawca mennicy).
W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANENS 1658

śr. 24,0 mm; w. 3,09 g Au

Kopicki 7659; Friedberg 24; Kaleniecki s. 389; CNG 313 II; H-Cz. 2129; Parchimowicz 1759 i; Tyszkiewicz 14

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 3,09 g Au
Średnica: 24,0 mm