Zygmunt III Waza. Ort 1615, Gdańsk

Cena wywoławcza:
2 000 PLN
5 000 PLN
+ 150 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie.
W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRVS
Rw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli tarczę miejską.
W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1615

Pięknie zachowany egzemplarz. Kolorowa patyna.

Kopicki 7489; CNG 156 b

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 6,43 g Ag
Średnica: 29,0 mm