Zygmunt III Waza. Trojak 1591, Wilno

Cena wywoławcza:
2 000 PLN
2 100 PLN
+ 5 %

Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie.
W otoku: SIG III D G REX PO M D L
Rw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snop – Wazów. Nad tarczą nominał III. Po bokach data 15-91. U dołu, między dwoma listkami herb Chalecki.
Napis w dwu wierszach: GROS ARG / TRIP M D L

Najrzadsza odmiana litewskiego trojaka z 1591 roku, z popiersiem z 1590 roku, charakteryzująca się mocno wygiętym naramiennikiem zbroi.

Ciemna patyna.

Kopicki 3518 R2; Iger V.91.1.a; Ivanauskas 5SV127-11

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 2,17 g Ag
Średnica: 20,0 mm