Czechy. Cywilny Order Białego Lwa, srebro - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
2 500 PLN
3 400 PLN
+ 36 %

Odznaczenie Republiki Czeskej ustanowione w 1922 roku. Nadawany przez Prezydenta jako odznaczenie dla zasłużonych cudzoziemców. Wzór z lat 1922-1960, wykonawca: Karneskysfl - Praha. Po śmierci odznaczonego order musiał wrócić do prezydenta.

Na uchu do mocowania wstążki krzyża, punca srebra „900” oraz imiennik wykonawcy „KK”. Order nadany zaledwie 27 Polakom.

Dużą rzadkość, zwłaszcza w tak pięknym stanie zachowania. Piękna robota grawerska.

Wymiary: 60 mm x 60 mm, długość całkowita z zawieszką  121 mm, długość do wieńca włącznie z uszkiem od wieńca 84 mm.

Stan zachowania: