Zygmunt III Waza. Trojak 1595, Olkusz

Cena wywoławcza:
3 000 PLN
3 000 PLN

Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i krezie.
W otoku: SIG III D G R – POLONI M D L
Rw.: Orzeł i Pogoń, między nimi mała ukoronowana tarcza z herbem Snop – Wazów. U góry nominał III. U dołu w tarczy herb Lewart. Z boku inicjały podskarbiowskie I-F. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRR POLO / NI – 95

Rzadki trojak z mennicy Olkusz.

Ciemna patyna.

Iger O.95.2.a R4; Tyszkiewicz 12

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 2,39 g Ag
Średnica: 20,0 mm