Getto Łódź. 20 marek 1943, aluminium - PIĘKNE

Cena wywoławcza:
4 000 PLN
4 100 PLN
+ 3 %

Najwyższy i najrzadszy nominał monety getta łódzkiego. Moneta wybita w bardzo niskim nakładzie. Jeden z najpiękniejszych egzemplarzy z jakimi mieliśmy do czynienia.

Mocny połysk menniczy, delikatna patyna. Niezmiernie rzadka w takim stanie zachowania.

Sarosiek S.4a; Parchimowicz 16

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 7,03 g Al