Katalog aukcyjny Henry Chapman „Collection of coins of thelate Rev. Stanislaus Siedlecki” Philadelphia, 22 April 1911

5 900 PLN
Cena końcowa: 5 900 PLN

Stron 62, pozycji 819, 3 tablice.
Aukcja zbioru monet Stanisława Siedleckiego, w tym monet i medali polskich, np. 100-dukatówki Króla Zygmunta III (najdroższej polskiej monety), która została po raz pierwszy w świecie pokazana na tablicy w katalogu aukcyjnym. W dodatku dołączone tablice są formatu większego niż katalog, co samo w sobie jest wyjątkowe z powodu błędu drukarza.
Katalog w 2019 r osiągnął cenę  w przeliczeniu ponad 21 tys. zł na aukcji zagranicznej.
Oprawa współczesna z zachowanymi oryginalnymi okładkami wewnątrz. Wyjątkowo rzadki. Pierwszy raz w Polsce. Stan bardzo dobry.

Stan zachowania: