RZADKI

Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)

Cena wywoławcza::
1 100 pln
Cena końcowa:
3 800 pln
Przebicie:
245 %

Opis przedmiotu

Jedyny banknot ogradowany w tej nocie.

Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów.

Rzadki banknot w idealnym stanie zachowania.

Polecamy do najlepszych kolekcji.

Miłczak G9

Stan zachowania: PMG 66 EPQ (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w NGC.Piękny, menniczy egzemplarz. Mocny połysk menniczy. Świetna jakość bicia. Iger W.95.1.b (R)
Cena wywoławcza:
350 pln
Jan II Kazimierz. Dwugrosz 1651, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)
Jan II Kazimierz. Dwugrosz 1651, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)
Najwyższa gradingowa nota na świecie. Bardzo rzadka odmiana z obwódką na awersie.Piękny stan zachowania. Wyraźne detale, delikatny połysk, patyna.  Moneta sporadycznie pojawiająca się na rynku kolekcjonerskim w tej odmianie. Polecamy.Kopicki 7608 (R2); CNG 272.I.c; Kamiński-Kurpiewski 831 (R)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Pięknie zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, brązowa patyna. Bitkin 557
Cena wywoławcza:
200 pln
Polska OST. 1000 marek 1918 Kowno seria A PMG EPQ 66 (MAX)
Polska OST. 1000 marek 1918 Kowno seria A PMG EPQ 66 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Banknot w gradingu PMG z notą 66 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria A, numeracja sześciocyfrowa. Banknot rzadko pojawiający się w sprzedaży, zwłaszcza w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Miłczak K8a
Cena wywoławcza:
800 pln
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu z najwyższą notą PMG 66 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie. Piękny sztywny papier. Idealna prezencja.Lucow 1089 (R3); Miłczak 107
Cena wywoławcza:
500 pln
50 złotych 1948 seria EL PMG 68 EPQ (MAX)
50 złotych 1948 seria EL PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 67 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. MAX nota.Lucow 1285c (R0); Miłczak 138h
Cena wywoławcza:
180 pln
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Banknot w gradingu PMG 66 z najwyższą notą gradingową na świecie oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Idealny, emisyjny egzemplarz.Miłczak 44; Lucow 701 (R2)
Cena wywoławcza:
400 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.