Zygmunt I Stary. Trojak 1537, Gdańsk

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
1 000 PLN

Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi.
W otoku: SIGIS I REX POLO DO TO PRVSSI
Rw.: U dołu mała tarcza miejska, po bokach data 15-37. Napis w czterech wierszach: III / GROS AR / TRIP / CIVI / DANNC3K

Ciemna patyna.

Kopicki 7330; Iger G.37.1.d

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 2,51 g Ag
Średnica: 21,0 mm