WYŚMIENITY EGZEMPLARZ

Polska OST. 5 marek 1918, Kowno seria C PMG 66 EPQ (MAX)

Cena wywoławcza::
600 pln
Cena końcowa:
1 200 pln
Przebicie:
100 %

Opis przedmiotu

Najwyższa nota gradingowa na świecie z dopiskiem EPQ oznaczającym wyjątkową jakość papieru. Banknot sporadycznie pojawiający się w sprzedaży aukcyjnej. Polecamy do najlepszych zbiorów.

Miłczak K4

Stan zachowania: PMG 66 EPQ (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu 8 – GR i inicjały E.B. Całość w wieńcu z liści palmowych z zawieszonym Orderem Orła Białego.  W otoku: 41 3/4 EX MARCA – PURA COLON 1792Najwyższa nota gradingowa na świecie zarówno w PCGS jak i NGC.Odmiana z literami E.B.Wspaniale zachowany egzemplarz. Intensywny połysk menniczy, delikatna. Justunek na tarczy herbowej powodujący równolegle przytarcie fryzury króla. Bardzo rzadka moneta w takim stanie zachowania.Plage 344; Kopicki 2421; Parchimowicz (SAP) 27.f
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Pięknie zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, brązowa patyna. Bitkin 557
Cena wywoławcza:
200 pln
Jan Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Jan Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Herb Ślepowron na rewersie, obwódka na awersie i rewersie.Piękny, wyselekcjonowany szóstak krakowski.Kopicki 1662
Cena wywoławcza:
200 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1649, Ryga NGC MS64 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1649, Ryga NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyselekcjonowany, menniczy egzemplarz. Połysk.AAJ 56
Cena wywoławcza:
100 pln
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie PMG 67 z dopiskiem EPQ z wyjątkową jakość papieru. Idealnie zachowany i bardzo rzadki banknot. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Lucow 695 (R1); Miłczak 42eL
Cena wywoławcza:
500 pln
1000 złotych 1945 seria B PMG 66 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R6
1000 złotych 1945 seria B PMG 66 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R6
1000 złotych 1945 seria B PMG 66 EPQ (MAX)Najwyższa nota gradingowa z dopiskiem wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality).Jeden z najbardziej pożądanych i poszukiwanych w stanie bankowym polskich banknotów powojennych.Banknot drukowany na słabej jakości papierze, trudny do pozyskania w ładnym stanie zachowania.Lucow 1151 (R6); Miłczak 120a
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Aw.: Pod koroną monogram A IIRw.: Pod koroną nominał i data 1855, u dołu litery BMNajwyższa nota na świecie dla tego rocznika.Jedyny egzemplarz jaki otrzymał tak wysoką notę MS 66 BN. Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalnym kolorem miedzi przy wypukłych elementach. Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.Bitkin 490; Plage 525
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.