WYŚMIENITY EGZEMPLARZ

Polska OST. 3 ruble 1916 Poznań seria U PMG 67 EPQ (MAX)

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 700 pln
70 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie z dopiskiem EPQ oznaczającym wyjątkową jakość papieru. Niezmiernie trudny do zdobycia nominał w tak pięknym stanie zachowania. Zdecydowanie najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji.

Miłczak P4b

Stan zachowania: PMG 67 EPQ (MAX)

Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Zygmunt II August. Półgrosz 1546, Wilno NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana z końcówkami napisów L/LIT. Wcześniejszy typ orła.Piękny, menniczy egzemplarz z mocnym połyskiem. W pełni czytelny egzemplarz.&nbsp;Ivanauskas 4SA12-5
Cena wywoławcza:
250 pln
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
150 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1649, Ryga NGC MS64 (MAX)
Cena wywoławcza:
100 pln
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
Cena wywoławcza:
350 pln
10 złotych 1948 seria AW PMG 68 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie wyselekcjonowany z paczki bankowej.Lucow 1253a (R1); Miłczak 136b
Cena wywoławcza:
800 pln
100 złotych 1947 seria F PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa na świecie, oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Idealnie zachowany i bardzo rzadki w tak wyszukanym. Przepiękny sztywny papier, brak złamań i zgięć, po prostu dla najbardziej wymagających.Lucow 1222a (R4); Miłczak 131b
Cena wywoławcza:
1 200 pln
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
Cena wywoławcza:
500 pln