Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)

Cena wywoławcza::
100 pln
Cena końcowa:
275 pln
Przebicie:
175 %

Opis przedmiotu

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.

AAJ 62

Stan zachowania: NGC MS65 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Rycerz z mieczem nad jeńcem.Rw.: Orzeł chwytający zająca.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy egzemplarz, mocny połysk, głębokie bicie, nietknięte obiegiem detale. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy.Kopicki 53 (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Zygmunt III Waza. Półtorak 1628, Bydgoszcz NGC MS63 (MAX) - RZADKOŚĆ R6 (c.a)
Zygmunt III Waza. Półtorak 1628, Bydgoszcz NGC MS63 (MAX) - RZADKOŚĆ R6 (c.a)
W 1627 roku zarządzono zamknięcie wszystkich mennic. Monety z datą 1628 uważa się z anomalne.Duża rzadkość. Moneta w katalogu Kopickiego z c.a. - ceną amatorską.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.Kopicki (nowy) 401 (R6) c.a.
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w NGC.Piękny, menniczy egzemplarz. Mocny połysk menniczy. Świetna jakość bicia. Iger W.95.1.b (R)
Cena wywoławcza:
350 pln
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Pięknie zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, brązowa patyna. Bitkin 557
Cena wywoławcza:
200 pln
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 PRAWY seria AY PMG 67 (MAX)
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 PRAWY seria AY PMG 67 (MAX)
Jedyna i najwyższa nota gradingowa na świecie PMG 67 z dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Starannie wyselekcjonowany egzemplarz w emisyjnym stanie zachowania. Lucow 696 (R1); Miłczak 42e
Cena wywoławcza:
500 pln
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Odmiana z czerwonym numeratorem.Z pozoru dość popularny banknot, jednak bardzo trudny do zdobycia z tak wysoką notą gradingową. Sztywny papier, brak defektów. Doskonała prezencja. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Lucow 851 (R1); Miłczak L1; Sarosiek GŁ1a
Cena wywoławcza:
300 pln
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Rzadki banknot w idealnym stanie zachowania. Polecamy do najlepszych kolekcji.Miłczak G9
Cena wywoławcza:
1 100 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.