Rosja. Mikołaj ll. 1/4 kopiejki 1897, Birmingham

Cena wywoławcza::
100 pln
Cena końcowa:
110 pln
Przebicie:
10 %

Opis przedmiotu

Piękny, menniczy egzemplarz.
Kolorowa patyna.


Bitkin 296

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 0,81 g Cu
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS.Drobny nominał rzadko spotykany w tym stanie zachowania.
Cena wywoławcza:
150 pln
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu 8 – GR i inicjały E.B. Całość w wieńcu z liści palmowych z zawieszonym Orderem Orła Białego.  W otoku: 41 3/4 EX MARCA – PURA COLON 1792Najwyższa nota gradingowa na świecie zarówno w PCGS jak i NGC.Odmiana z literami E.B.Wspaniale zachowany egzemplarz. Intensywny połysk menniczy, delikatna. Justunek na tarczy herbowej powodujący równolegle przytarcie fryzury króla. Bardzo rzadka moneta w takim stanie zachowania.Plage 344; Kopicki 2421; Parchimowicz (SAP) 27.f
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Polska OST. 3 ruble 1916 Poznań seria U PMG 67 EPQ (MAX)
Polska OST. 3 ruble 1916 Poznań seria U PMG 67 EPQ (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie z dopiskiem EPQ oznaczającym wyjątkową jakość papieru. Niezmiernie trudny do zdobycia nominał w tak pięknym stanie zachowania. Zdecydowanie najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji.Miłczak P4b
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Odmiana z czerwonym numeratorem.Z pozoru dość popularny banknot, jednak bardzo trudny do zdobycia z tak wysoką notą gradingową. Sztywny papier, brak defektów. Doskonała prezencja. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Lucow 851 (R1); Miłczak L1; Sarosiek GŁ1a
Cena wywoławcza:
300 pln
100 złotych 1944 seria TK OBOWIĄZKOWYM PMG 67 EPQ (MAX) - Rzadkość
100 złotych 1944 seria TK OBOWIĄZKOWYM PMG 67 EPQ (MAX) - Rzadkość
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu z najwyższą notą PMG 67 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Pozycja tylko kilkukrotnie notowana na aukcjach w emisyjnym stanie zachowania. Bardzo rzadki banknot w tym stanie zachowania. Polecamy.Lucow 1100 (R5); Miłczak 111
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Rzadki banknot w idealnym stanie zachowania. Polecamy do najlepszych kolekcji.Miłczak G9
Cena wywoławcza:
1 100 pln
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Banknot w gradingu PMG 66 z najwyższą notą gradingową na świecie oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Idealny, emisyjny egzemplarz.Miłczak 44; Lucow 701 (R2)
Cena wywoławcza:
400 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.