849

Rosja. Aleksander II. 20 kopiejek 1862 МИ, Petersburg NGC MS62

Cena wywoławcza::
170 pln
180 pln
6 %

Piękny, menniczy egzemplarz, delikatna patyna. Rzadsza moneta w tak pięknym stanie zachowania.

Bitkin 175

Stan zachowania: NGC MS62

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353  (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Bolesław lll Krzywousty. Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Rycerz przebijający włócznią smoka.Rw.: Krzyż, w polach gwiazdkiNajwyższa nota gradingowa na świecie. Moneta bez jakichkolwiek śladów obiegu. Piękny połysk menniczy i wyraźne detale. Polecamy do najlepszych kolekcji.Kopicki 44 (R2)
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Zygmunt II August. Półgrosz 1546, Wilno NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana z końcówkami napisów L/LIT. Wcześniejszy typ orła.Piękny, menniczy egzemplarz z mocnym połyskiem. W pełni czytelny egzemplarz. Ivanauskas 4SA12-5
Cena wywoławcza:
250 pln
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
150 pln
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
Cena wywoławcza:
350 pln
100 złotych 1947 seria F PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa na świecie, oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Idealnie zachowany i bardzo rzadki w tak wyszukanym. Przepiękny sztywny papier, brak złamań i zgięć, po prostu dla najbardziej wymagających.Lucow 1222a (R4); Miłczak 131b
Cena wywoławcza:
1 200 pln
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Cena wywoławcza:
2 000 pln