Powstanie Listopadowe 1830-1831. Pudełko z kompletem monet, banknotem i oryginalna notatką - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
12 000 PLN
19 000 PLN
+ 58 %

Wykonany na wzór pamiątkowych pudełek Warszawskich komplet, dokładnie datowany (28 maja 1832 r.), sprezentowany anglojęzycznemu kolekcjonerowi przez przedstawiającego się imienia Bernarda z Wrocławia.

Niebieskie pudełko o wymiarach 108 x 70 x 12 mm z wytłoczonymi złotem sekwencjami w języku angielskim: Relicks / of / Poland’ s Revolution / begin Nov. 29 1830 / finished Sept. 7. 1831. / with the fall of Warsaw. Na odwrotnej stronie pudełka: Presented to John Jowitt Esq / by I Bernard of Breslau / 28. May. 1832.

Oprócz monet, dołączony wykaligrafowany w języku angielskim opis monet oraz pozostałości po banknocie jednozłotowym z podpisem Łubiński.

Niezwykły dokument, świadczący natychmiastowym zainteresowaniu i wstrząsem w Europie spowodowanym upadkiem Powstania.

Pudełko w przyzwoitym stanie zachwiania. Odchodzące wieczko.

Dukat stan 1-/2+ - zachowany połysk menniczy, mikro ryski w tle
5 złotych stan 1/1- - Piękna, szlachetna, kolorowa patyna. Wspaniały połysk
2 złote stan 3+ - Szara patyna, moneta naturalnie zmęczona obiegiem
3 grosze stan 3+ - Delikatnie wytarte najwyższe na awersie, rewers świeży z ładnym detalem
10 groszy stan 3/3+ - Patyna, niewielkie wady mennicze krążka. Rzadsza odmiana z prostymi łapami Orła
Banknot stan 6/7 oraz notatka kolekcjonera - Banknot zmęczony obiegiem, w ochronnym blistrze razem z notatką

Stan zachowania:
Średnica: 108 x 70 x 12 mm