Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1655 SCH / IT, Kraków PCGS AU55 (MAX)

Cena wywoławcza::
2 000 pln
Cena końcowa:
2 000 pln

Opis przedmiotu

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem zawiązanym na ramieniu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIMI - DG REX P&S
Rw.: Pod koroną pięciopolowy herb polsko-szwedzki. Nominał po bokach tarczy herbowej, poniżej litery SCH. W otoku: MONET ARGENT – REG POLO 1655

Najwyższa nota gradingowa na świcie w PCGC.

Atrakcyjny egzemplarz z dużą ilości połysku menniczego. Ładnie zachowana i starannie wybita moneta o pięknej prezencji. Rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.

Kopicki 1734 - podobny (litery SCH w częściowo zamkniętym kartuszu.

Stan zachowania: PCGS AU55 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Bolesław lll Krzywousty. Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Bolesław lll Krzywousty. Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Rycerz przebijający włócznią smoka.Rw.: Krzyż, w polach gwiazdkiNajwyższa nota gradingowa na świecie. Moneta bez jakichkolwiek śladów obiegu. Piękny połysk menniczy i wyraźne detale. Polecamy do najlepszych kolekcji.Kopicki 44 (R2)
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Zygmunt III Waza. Półtorak 1628, Bydgoszcz NGC MS63 (MAX) - RZADKOŚĆ R6 (c.a)
Zygmunt III Waza. Półtorak 1628, Bydgoszcz NGC MS63 (MAX) - RZADKOŚĆ R6 (c.a)
W 1627 roku zarządzono zamknięcie wszystkich mennic. Monety z datą 1628 uważa się z anomalne.Duża rzadkość. Moneta w katalogu Kopickiego z c.a. - ceną amatorską.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.Kopicki (nowy) 401 (R6) c.a.
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Zygmunt III Waza. Szeląg 1601, Kraków NGC MS65 (MAX)
Zygmunt III Waza. Szeląg 1601, Kraków NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Litera K pod tarczami herbowymi.Wyśmienicie zachowany egzemplarz z delikatną patyna i pięknymi detalami. Kopicki 687 (R1)
Cena wywoławcza:
240 pln
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Pięknie zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, brązowa patyna. Bitkin 557
Cena wywoławcza:
200 pln
Śląsk. Talar trzech braci 1658 EW, Brzeg PCGS XF45 (MAX) - RZADKOŚĆ R7
Śląsk. Talar trzech braci 1658 EW, Brzeg PCGS XF45 (MAX) - RZADKOŚĆ R7
Aw: Trzy półpostacie książąt z gołymi głowami na wprost, w zbrojach przepasanych szarfą dowódcy. W odcięciu u dołu duży dekoracyjny ornament z wiciokrzewu. W otoku: D G GEORGIVS LVDOVICVS ET CHRISTIANVS FRATRRw.: Pod klejnotem z labrami czteropolowa tarcza książąt legnicko-brzeskich. Szachownica na przemian z orłem śląskim. Pod tarczą znak menniczy: serce przebite dwoma hakami i dwoma sztyletami. W otoku: DUCES SILESIAE LIGNIC BR - EGNES ET WOLAVIENSES 1658Najwyższa nota gradingowa na świecie.Bardzo rzadka odmiana, notowanych zaledwie kilka egzemplarzy. Według najnowszego katalogu Pana Marcina Grandowskiego rzadkość R7. Pięknie zachowany egzemplarz, połysk, wiekowa patyna, doskonałe detale. Rzadka moneta w takim stania zachowania.Davenport 7731 ; Grandowski 58.T.02.01.A (R7)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
Banknot w gradingu PMG z notą 65 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria H. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, przepiękny sztywny papier.Lucow 1197a (R3); Miłczak 128b
Cena wywoławcza:
300 pln
10 złotych 1948 seria AW PMG 68 EPQ (MAX)
10 złotych 1948 seria AW PMG 68 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie wyselekcjonowany z paczki bankowej.Lucow 1253a (R1); Miłczak 136b
Cena wywoławcza:
800 pln
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Rzadki banknot w idealnym stanie zachowania. Polecamy do najlepszych kolekcji.Miłczak G9
Cena wywoławcza:
1 100 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.