RZADKOŚĆ

Jan II Kazimierz. Dwugrosz 1651, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)

Cena wywoławcza::
2 000 pln
Cena końcowa:
3 200 pln
Przebicie:
60 %

Opis przedmiotu

Najwyższa gradingowa nota na świecie. Bardzo rzadka odmiana z obwódką na awersie.

Piękny stan zachowania. Wyraźne detale, delikatny połysk, patyna.  Moneta sporadycznie pojawiająca się na rynku kolekcjonerskim w tej odmianie. Polecamy.

Kopicki 7608 (R2); CNG 272.I.c; Kamiński-Kurpiewski 831 (R)

Stan zachowania: PCGS MS62 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Aw.: Popiersie księcia na wprost trzymającego miecz, wokół napis BOLEZLAS. W polu po bokach księcia litery S-S (odmiana)Rw.: Trzej książęta za stołem na wprost.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękne detale. Bardzo rzadki denar w takim stanie zachowania. Kopicki 57 (R4)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
August III Sas. Trojak 1763 (3 grosze) RECE, Gdańsk - CZYSTE SREBRO NGC MS63 (MAX)
August III Sas. Trojak 1763 (3 grosze) RECE, Gdańsk - CZYSTE SREBRO NGC MS63 (MAX)
Aw.: Ukoronowany monogram A3R, po bokach data 1763Rw.: Dwa lwy podtrzymujące herbem Gdańska. Poniżej litery RECE. W otoku: GROSSUS TRIPLEX GEDANENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie.Niezmiernie rzadka odbitka trojaka w czystym srebrze ostatniego trojaka Augusta III Sasa.Wyśmienicie zachowany egzemplarz z wiekową patyną na całej powierzchni i nieruszonym detalem. Moneta przypomina lustrzankę. Charakterystyczny ząbkowanym rant.Iger G.63.1.b (R5); Kahnt 736; Kopicki 7743 (R7)
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS.Drobny nominał rzadko spotykany w tym stanie zachowania.
Cena wywoławcza:
150 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1649, Ryga NGC MS64 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1649, Ryga NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyselekcjonowany, menniczy egzemplarz. Połysk.AAJ 56
Cena wywoławcza:
100 pln
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie PMG 67 z dopiskiem EPQ z wyjątkową jakość papieru. Idealnie zachowany i bardzo rzadki banknot. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Lucow 695 (R1); Miłczak 42eL
Cena wywoławcza:
500 pln
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
Banknot w gradingu PMG z notą 65 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria H. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, przepiękny sztywny papier.Lucow 1197a (R3); Miłczak 128b
Cena wywoławcza:
300 pln
100 złotych 1934 seria CP PMG 67 EPQ (MAX)
100 złotych 1934 seria CP PMG 67 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu z najwyższą notą PMG 67 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie. Piękny sztywny papier. Idealna prezencja.Lucow 675 (R0); Miłczak 74a
Cena wywoławcza:
200 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.