MAX ŚWIAT - RZADKOŚĆ

Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)

Cena wywoławcza::
2 000 pln
Cena końcowa:
2 400 pln
Przebicie:
20 %

Opis przedmiotu

Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D L
Rw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu 8 – GR i inicjały E.B. Całość w wieńcu z liści palmowych z zawieszonym Orderem Orła Białego.  W otoku: 41 3/4 EX MARCA – PURA COLON 1792

Najwyższa nota gradingowa na świecie zarówno w PCGS jak i NGC.

Odmiana z literami E.B.

Wspaniale zachowany egzemplarz. Intensywny połysk menniczy, delikatna.

Justunek na tarczy herbowej powodujący równolegle przytarcie fryzury króla.

Bardzo rzadka moneta w takim stanie zachowania.

Plage 344; Kopicki 2421; Parchimowicz (SAP) 27.f

Stan zachowania: PCGS MS62 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu 8 – GR i inicjały E.B. Całość w wieńcu z liści palmowych z zawieszonym Orderem Orła Białego.  W otoku: 41 3/4 EX MARCA – PURA COLON 1792Najwyższa nota gradingowa na świecie zarówno w PCGS jak i NGC.Odmiana z literami E.B.Wspaniale zachowany egzemplarz. Intensywny połysk menniczy, delikatna. Justunek na tarczy herbowej powodujący równolegle przytarcie fryzury króla. Bardzo rzadka moneta w takim stanie zachowania.Plage 344; Kopicki 2421; Parchimowicz (SAP) 27.f
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Rosja, ZSRR. Rubel 1968 NGC MS63 (MAX)
Rosja, ZSRR. Rubel 1968 NGC MS63 (MAX)
Idealnie zachowana moneta. Piękna patyna.
Cena wywoławcza:
100 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.AAJ 62
Cena wywoławcza:
100 pln
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Odmiana z czerwonym numeratorem.Z pozoru dość popularny banknot, jednak bardzo trudny do zdobycia z tak wysoką notą gradingową. Sztywny papier, brak defektów. Doskonała prezencja. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Lucow 851 (R1); Miłczak L1; Sarosiek GŁ1a
Cena wywoławcza:
300 pln
100 złotych 1948 seria KR PMG 68 EPQ (MAX)
100 złotych 1948 seria KR PMG 68 EPQ (MAX)
Jedyna i najwyższa nota gradingowa na świecie, oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Idealnie zachowany i bardzo rzadki w tak wyszukanym. Przepiękny sztywny papier, brak złamań i zgięć.Lucow 1296d (R0); Miłczak 139f
Cena wywoławcza:
500 pln
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Banknot w gradingu PMG 66 z najwyższą notą gradingową na świecie oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Idealny, emisyjny egzemplarz.Miłczak 44; Lucow 701 (R2)
Cena wywoławcza:
400 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.