RZADKOŚĆ R5-R7

August III Sas. Trojak 1763 (3 grosze) RECE, Gdańsk - CZYSTE SREBRO NGC MS63 (MAX)

Cena wywoławcza::
5 000 pln
Cena końcowa:
7 000 pln
Przebicie:
40 %

Opis przedmiotu

Aw.: Ukoronowany monogram A3R, po bokach data 1763
Rw.: Dwa lwy podtrzymujące herbem Gdańska. Poniżej litery RECE. W otoku: GROSSUS TRIPLEX GEDANENSIS

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Niezmiernie rzadka odbitka trojaka w czystym srebrze ostatniego trojaka Augusta III Sasa.

Wyśmienicie zachowany egzemplarz z wiekową patyną na całej powierzchni i nieruszonym detalem. Moneta przypomina lustrzankę. Charakterystyczny ząbkowanym rant.

Iger G.63.1.b (R5); Kahnt 736; Kopicki 7743 (R7)

Stan zachowania: NGC MS63 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Władysław II Wygnaniec (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) – WYŚMIENITY
Władysław II Wygnaniec (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) – WYŚMIENITY
Idealnie wybity i zachowany egzemplarz. Najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Gorąco polecamy do najlepszych kolekcji monet średniowiecza polskiego. Rzadkość w takim stanie zachowania.Kopicki 51al
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt III Waza. Denar 1596, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Denar 1596, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)
Wyśmienity, menniczy egzemplarz z mocnym połyskiem i nieruszonym detalem. Rzadkie w tak pięknym stanie zachowania.Kopicki 7462 (R2)
Cena wywoławcza:
200 pln
August III Sas. Trojak 1763 (3 grosze) RECE, Gdańsk - CZYSTE SREBRO NGC MS63 (MAX)
August III Sas. Trojak 1763 (3 grosze) RECE, Gdańsk - CZYSTE SREBRO NGC MS63 (MAX)
Aw.: Ukoronowany monogram A3R, po bokach data 1763Rw.: Dwa lwy podtrzymujące herbem Gdańska. Poniżej litery RECE. W otoku: GROSSUS TRIPLEX GEDANENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie.Niezmiernie rzadka odbitka trojaka w czystym srebrze ostatniego trojaka Augusta III Sasa.Wyśmienicie zachowany egzemplarz z wiekową patyną na całej powierzchni i nieruszonym detalem. Moneta przypomina lustrzankę. Charakterystyczny ząbkowanym rant.Iger G.63.1.b (R5); Kahnt 736; Kopicki 7743 (R7)
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.AAJ 62
Cena wywoławcza:
100 pln
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
Banknot w gradingu PMG z notą 65 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria H. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, przepiękny sztywny papier.Lucow 1197a (R3); Miłczak 128b
Cena wywoławcza:
300 pln
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Bilet zdawkowy 10 groszy 1924 PMG 66 EPQ (MAX)
Banknot w gradingu PMG 66 z najwyższą notą gradingową na świecie oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Idealny, emisyjny egzemplarz.Miłczak 44; Lucow 701 (R2)
Cena wywoławcza:
400 pln
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Polska XlX w./Rosja. Dienieżka 1855 BM, Warszawa NGC MS66 BN (MAX)
Aw.: Pod koroną monogram A IIRw.: Pod koroną nominał i data 1855, u dołu litery BMNajwyższa nota na świecie dla tego rocznika.Jedyny egzemplarz jaki otrzymał tak wysoką notę MS 66 BN. Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalnym kolorem miedzi przy wypukłych elementach. Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.Bitkin 490; Plage 525
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.