Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1651, Wschowa

Cena wywoławcza:
500 PLN
725 PLN
+ 45 %

Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIM DG – REX PO & S

Rw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONETA ARGE & REGN PO 1651

 Ładnie zachowany egzemplarz jak na ten typ monety. Złotawa patyna.

Kopicki 1700

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 5,68 g Ag