II RP. PRÓBA miedź 1 złoty 1928 - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
3 500 PLN
4 900 PLN
+ 40 %

Moneta wybita w nieznanym nakładzie.

Znak mennicy po napisie złoty. Wyraźne, dobre detale, delikatny połysk, ciemna patyna.

Niewielkie defekty w polu. Rzadka i bardzo ładnie zachowana moneta próbna.

Egzemplarz pochodzi z kolekcji jednego z najbardziej znanych powojennych numizmatyków polskich.

Parchimowicz P125c

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 7 g Cu