II RP. PRÓBA 1 złoty 1932 Głowa Kobiety, Warszawa - podwójny napis PRÓBA - UNIKAT?

24 000 PLN
Cena końcowa: 27 000 PLN
Przebicie: + 13 %

Unikalna odmiana próbnej złotówki z podwójnym, wklęsłym i wypukłym napisem „PRÓBA”.

Jedyny znany egzemplarz na rynku. Moneta pojawia się po raz drugi w Naszej ofercie aukcyjnej.

Ten sam egzemplarz został zilustrowany książce J. Parchimowicza „Monety Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1939”.

Piękny stan zachowania. Połysk, równomierna złotawa patyna.

Polecamy do najbardziej zaawansowanych kolekcji monet próbnych jak i obiegowych z okresu II RP.

Egzemplarz z pierwszej Aukcji Pawła Niemczyk lot. 160

Parchimowicz P131e (ten egzemplarz)

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 3,407 g Ag
Średnica: 19,9 mm