PRÓBA srebro 5 złotych 1925 Konstytucja SW-WG 100 perełek NGC AU

Cena wywoławcza:
12 000 PLN
21 500 PLN
+ 79 %

Konstytucja to obiekt pożądania większości kolekcjonerów monet II RP. Oferujemy najrzadszy wariant monety srebrnej. Na awersie monogramy prezydenta Stanisława Wojciechowskiego (SW – pod skrzydłem orła, z lewej strony) i ministra skarbu - Władysława Grabskiego (WG – pod skrzydłami orła, z prawej strony) oraz data 3/V na lewo od roku. Moneta wybita z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Patyna, delikatny połysk menniczy.

Poszukiwana i bardzo rzadka próbna moneta.

Parchimowicz P140a

Stan zachowania: NGC AU