Kazimierz III Wielki (1333-1370). Kwartnik duży (półgrosz), Kraków - RZADKOŚĆ R5

Cena wywoławcza:
500 PLN
900 PLN
+ 80 %

Aw: Król w majestacie i napis MONETA KAZMIRI
Rw: Orzeł piastowski na wprost z głową w lewo, REGIS POLONIE

Rzadsza odmiana z berłem w obwódce, rozetki na dole - po bokach króla.

Dużo połysku, patyna. Atrakcyjny egzemplarz.

BRP Kazimierz Wielki 17; Kopicki 338 (R5)

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 1,23 g Ag