Konrad Mazowiecki (1202-1247). Denar, Inowrocław - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
200 PLN
210 PLN
+ 5 %

Aw.: Postać na koniu w prawo z chorągwią na ramieniu, po bokach gwiazdki
Rw.: Rycerz walczący z lwem, z lewej strony gałązka

Niezmiernie rzadka moneta średniowieczna. Typ monety znany ze skarbu z Pełczysk ukrytego po 1257 r.

Moneta niedoszacowana przez Kopickiego z rzadkością R3. Zaledwie dwa notowania w historii aukcyjnej. Ostatnie notowanie w 2011 r

Moneta z ubytkiem, ale czytelna. Rzadka pozycja nawet w tym stanie zachowania.

Kopicki 6423 (R3); Kazimierz Stronczyński „Dawne Monety Polskie dynastii Piastów i Jagiellonów” - część 2.; Piotrków 1884, Str. 44c

Stan zachowania: 4/5 (F/5)
Waga: 0,21 g Ag