Konrad Mazowiecki (1202-1247). Denar, Inowrocław - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
400 PLN
925 PLN
+ 131 %

Aw.: Postać na koniu w prawo z chorągwią na ramieniu, po bokach gwiazdki
Rw.: Rycerz walczący z lwem, z lewej strony gałązka

Niezmiernie rzadka moneta średniowieczna. Typ monety znany ze skarbu z Pełczysk ukrytego po 1257 r. Moneta niedoszacowana przez Kopickiego z rzadkością R3.

Zaledwie dwa notowania w historii aukcyjnej. Ostatnie notowanie w 2011 r. Inna gałązka z lewej strony rycerza, znacząco różniąca się od wcześniejszych egzemplarzy.

Miejscowe niedobicie, ale moneta czytelna. Stara patyna.

Kopicki 6423 (R3); Kazimierz Stronczyński „Dawne Monety Polskie dynastii Piastów i Jagiellonów” - część 2.; Piotrków 1884, Str. 44c

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 0,29 g Ag