Konrad Mazowiecki (1202-1247). Denar, Inowrocław - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
1 200 PLN
3 650 PLN
+ 204 %

Aw.: Postać na koniu w prawo z chorągwią na ramieniu, po bokach gwiazdki
Rw.: Rycerz walczący z lwem, z lewej strony gałązka

Niezmiernie rzadka moneta średniowieczna. Typ monety znany ze skarbu z Pełczysk ukrytego po 1257 r. Moneta niedoszacowana przez Kopickiego z rzadkością R3.

Zaledwie dwa notowania w historii aukcyjnej. Ostatnie notowanie w 2011 r. Zauważalne drobne różnice w rysunku, w stosunku do poprzednich egzemplarzy.

Bardzo ładny, centryczny egzemplarz z wyraźnymi detalami. Wiekowa patyna.

Polecamy do najlepszych kolekcji.

Kopicki 6423 (R3); Kazimierz Stronczyński „Dawne Monety Polskie dynastii Piastów i Jagiellonów” - część 2.; Piotrków 1884, Str. 44c

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 0,33 g Ag