Konrad Mazowiecki (1202-1247). Denar, Inowrocław - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
2 250 PLN
+ 125 %

Aw.: Postać na koniu w prawo z chorągwią na ramieniu, po bokach gwiazdki
Rw.: Rycerz walczący z lwem, z lewej strony gałązka

Niezmiernie rzadka moneta średniowieczna. Typ monety znany ze skarbu z Pełczysk ukrytego po 1257 r. Moneta niedoszacowana przez Kopickiego z rzadkością R3. Zaledwie dwa notowania w historii aukcyjnej. Ostatnie notowanie w 2011 r. Odmiana z większą gałązką z lewej strony rycerza.

Atrakcyjny egzemplarz z wyraźnymi szczegółami i dużą ilością połysku menniczego. Stara patyna.

Polecamy do najlepszych kolekcji.

Kopicki 6423 (R3); Kazimierz Stronczyński „Dawne Monety Polskie dynastii Piastów i Jagiellonów” - część 2.; Piotrków 1884, Str. 44c

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 0,29 g Ag