Zygmunt III Waza. Szeląg 1601, Kraków NGC MS65 (MAX)

Cena wywoławcza::
240 pln
Cena końcowa:
1 400 pln
Przebicie:
483 %

Opis przedmiotu

Najwyższa nota gradingowa na świecie.
Litera K pod tarczami herbowymi.
Wyśmienicie zachowany egzemplarz z delikatną patyna i pięknymi detalami.

Kopicki 687 (R1)

Stan zachowania: NGC MS65 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Rycerz z mieczem nad jeńcem.Rw.: Orzeł chwytający zająca.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy egzemplarz, mocny połysk, głębokie bicie, nietknięte obiegiem detale. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy.Kopicki 53 (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar NGC MS64 (MAX)
Aw.: Popiersie księcia na wprost trzymającego miecz, wokół napis BOLEZLAS. W polu po bokach księcia litery S-S (odmiana)Rw.: Trzej książęta za stołem na wprost.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękne detale. Bardzo rzadki denar w takim stanie zachowania. Kopicki 57 (R4)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Zygmunt III Waza. Półtorak 1628, Bydgoszcz NGC MS63 (MAX) - RZADKOŚĆ R6 (c.a)
Zygmunt III Waza. Półtorak 1628, Bydgoszcz NGC MS63 (MAX) - RZADKOŚĆ R6 (c.a)
W 1627 roku zarządzono zamknięcie wszystkich mennic. Monety z datą 1628 uważa się z anomalne.Duża rzadkość. Moneta w katalogu Kopickiego z c.a. - ceną amatorską.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.Kopicki (nowy) 401 (R6) c.a.
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Rosja. Katarzyna II 5 kopiejek 1791 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 BN (MAX)
Rosja. Katarzyna II 5 kopiejek 1791 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 BN (MAX)
Aw.: Ukoronowany monogram EII I i data 1791Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski.Najwyższa nota gradingowa na świecie W PCGS.Menniczy egzemplarz, mocny połysk, nietknięte obiegiem detale. Rzadka moneta w tym stanie zachowania.Bitkin 645
Cena wywoławcza:
200 pln
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 68 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. Max nota.Lucow 1272 (R0); Miłczak 137f
Cena wywoławcza:
350 pln
Polska OST. 1000 marek 1918 Kowno seria A PMG EPQ 66 (MAX)
Polska OST. 1000 marek 1918 Kowno seria A PMG EPQ 66 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Banknot w gradingu PMG z notą 66 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria A, numeracja sześciocyfrowa. Banknot rzadko pojawiający się w sprzedaży, zwłaszcza w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Miłczak K8a
Cena wywoławcza:
800 pln
100 złotych 1947 seria F PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
100 złotych 1947 seria F PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa na świecie, oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Idealnie zachowany i bardzo rzadki w tak wyszukanym. Przepiękny sztywny papier, brak złamań i zgięć, po prostu dla najbardziej wymagających.Lucow 1222a (R4); Miłczak 131b
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.