WYŚMIENITY EGZEMPLARZ

Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY

Cena wywoławcza::
1 500 pln
Cena końcowa:
1 850 pln
Przebicie:
23 %

Opis przedmiotu

Aw.: Rycerz z mieczem nad jeńcem.
Rw.: Orzeł chwytający zająca.

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Menniczy egzemplarz, mocny połysk, głębokie bicie, nietknięte obiegiem detale.

Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania.

Najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy.

Kopicki 53 (R2)

Stan zachowania: PCGS MS63
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Zygmunt III Waza. Denar 1596, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Denar 1596, Gdańsk PCGS MS62 (MAX)
Wyśmienity, menniczy egzemplarz z mocnym połyskiem i nieruszonym detalem. Rzadkie w tak pięknym stanie zachowania.Kopicki 7462 (R2)
Cena wywoławcza:
200 pln
August lll Sas. Dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk NGC MS60 (MAX) - EKSTREMALNA RZADKOŚĆ R7
August lll Sas. Dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk NGC MS60 (MAX) - EKSTREMALNA RZADKOŚĆ R7
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUMRw.: Pod koroną owalna tarcza polsko-saska otoczona gałązkami palmowymi. U dołu nominał 8 gr W SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1761Najwyższa nota gradingowa na świecie w NGC i PCGS. Jedyny MS.Bardzo rzadki rocznik dwuzłotówki wybijany w saskich mennicach przez Fryderyka Wielkiego, już po ich zajęciu w 1756 r. Skrajny przykład fałszerskiej działalności Prusaków mającej na celu destabilizację gospodarki polskiej w schyłkowym okresie panowania Sasów.Niedobity egzemplarz, ale moneta z dużą ilością połysku menniczego. Bardzo rzadkie w tym stanie.Kamiński 858 (R7); Tyszkiewicz 20; Kopicki 2124 (R5); Kahnt 683
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1643, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk.AAJ 62
Cena wywoławcza:
100 pln
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
Banknot w gradingu PMG z notą 65 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria H. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, przepiękny sztywny papier.Lucow 1197a (R3); Miłczak 128b
Cena wywoławcza:
300 pln
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Odmiana z czerwonym numeratorem.Z pozoru dość popularny banknot, jednak bardzo trudny do zdobycia z tak wysoką notą gradingową. Sztywny papier, brak defektów. Doskonała prezencja. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Lucow 851 (R1); Miłczak L1; Sarosiek GŁ1a
Cena wywoławcza:
300 pln
50 złotych 1948 seria EL PMG 68 EPQ (MAX)
50 złotych 1948 seria EL PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 67 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. MAX nota.Lucow 1285c (R0); Miłczak 138h
Cena wywoławcza:
180 pln
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Jedyny banknot ogradowany w tej nocie. Piękny egzemplarz, sztywny papier, brak przybrudzeń, brak zagięć rogów. Rzadki banknot w idealnym stanie zachowania. Polecamy do najlepszych kolekcji.Miłczak G9
Cena wywoławcza:
1 100 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.