Cesarstwo Rzymskie. Neron 54-68 r.

Cena wywoławcza::
200 pln
Cena końcowa:
290 pln
Przebicie:
45 %

Opis przedmiotu

Aw: Głowa Nerona w prawo.
QIMPNERO CAESAR AVG MAXTRPPP
Rw: Wiktoria leci w lewo, trzyma glob z napisem SPQR, po bokach S-C.

Mennica: Lugdunum, lata emisji: 66-68 r. n.e.

RIC: 543

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 10,09 g
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1792 MV, Warszawa PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu 8 – GR i inicjały E.B. Całość w wieńcu z liści palmowych z zawieszonym Orderem Orła Białego.  W otoku: 41 3/4 EX MARCA – PURA COLON 1792Najwyższa nota gradingowa na świecie zarówno w PCGS jak i NGC.Odmiana z literami E.B.Wspaniale zachowany egzemplarz. Intensywny połysk menniczy, delikatna. Justunek na tarczy herbowej powodujący równolegle przytarcie fryzury króla. Bardzo rzadka moneta w takim stanie zachowania.Plage 344; Kopicki 2421; Parchimowicz (SAP) 27.f
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Rosja. Katarzyna II 5 kopiejek 1791 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 BN (MAX)
Rosja. Katarzyna II 5 kopiejek 1791 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 BN (MAX)
Aw.: Ukoronowany monogram EII I i data 1791Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski.Najwyższa nota gradingowa na świecie W PCGS.Menniczy egzemplarz, mocny połysk, nietknięte obiegiem detale. Rzadka moneta w tym stanie zachowania.Bitkin 645
Cena wywoławcza:
200 pln
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Rosja, Mikołaj I. Kopiejka srebrem 1840 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 RB (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Pięknie zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, brązowa patyna. Bitkin 557
Cena wywoławcza:
200 pln
Jan Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Jan Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Herb Ślepowron na rewersie, obwódka na awersie i rewersie.Piękny, wyselekcjonowany szóstak krakowski.Kopicki 1662
Cena wywoławcza:
200 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1644, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1644, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękne lustro mennicze. Wyśmienicie zachowany egzemplarz.AAJ 50
Cena wywoławcza:
100 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1640, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1640, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyselekcjonowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk na całej powierzchni.AAJ 59
Cena wywoławcza:
100 pln
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 68 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. Max nota.Lucow 1272 (R0); Miłczak 137f
Cena wywoławcza:
350 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.