RZADKOŚĆ R8

Bolesław II Śmiały (Szczodry) (1058-1080). Denar ok. 1070-76 , Wrocław - RZADKOŚĆ R8

Cena wywoławcza::
7 000 pln
Cena końcowa:
7 000 pln

Opis przedmiotu

Aw.: Monogram IS w kształcie krzyża. W otoku: BOLEXSLAVS (częściowo nieczytelne)
Rw.: Głowa św. Jana. W otoku: + S IOHΛNNES (częściowo czytelne)

Ekstremalnie rzadka moneta notowana zaledwie kilka razy w sprzedaży aukcyjnej. Niedobicie, czytelna część legendy. Ogromna rzadkość w takim stanie zachowania.

Kopicki 29a (R8); Stanisław Suchodolski - „Początki mennictwa we Wrocławiu”; Gumowski - CNP, zeszyt 1 - „monety X i XI wieku”, Kraków 1939. CNP 1212-1219; Kazimierz Stronczyński – „Dawne Monety Polskie dynastii Piastów i Jagiellonów”; część 2., Piotrków 1884, Str. 34

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 0,78 g Ag
Średnica: 12 mm
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w NGC.Piękny, menniczy egzemplarz. Mocny połysk menniczy. Świetna jakość bicia. Iger W.95.1.b (R)
Cena wywoławcza:
350 pln
Zygmunt II August. Półgrosz 1546, Wilno NGC MS64 (MAX)
Zygmunt II August. Półgrosz 1546, Wilno NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana z końcówkami napisów L/LIT. Wcześniejszy typ orła.Piękny, menniczy egzemplarz z mocnym połyskiem. W pełni czytelny egzemplarz.&nbsp;Ivanauskas 4SA12-5
Cena wywoławcza:
250 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1655 SCH / IT, Kraków PCGS AU55 (MAX)
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1655 SCH / IT, Kraków PCGS AU55 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem zawiązanym na ramieniu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIMI - DG REX P&SRw.: Pod koroną pięciopolowy herb polsko-szwedzki. Nominał po bokach tarczy herbowej, poniżej litery SCH. W otoku: MONET ARGENT – REG POLO 1655Najwyższa nota gradingowa na świcie w PCGC.Atrakcyjny egzemplarz z dużą ilości połysku menniczego. Ładnie zachowana i starannie wybita moneta o pięknej prezencji. Rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Kopicki 1734 - podobny (litery SCH w częściowo zamkniętym kartuszu.
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Jan Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Jan Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Herb Ślepowron na rewersie, obwódka na awersie i rewersie.Piękny, wyselekcjonowany szóstak krakowski.Kopicki 1662
Cena wywoławcza:
200 pln
Śląsk. Talar trzech braci 1658 EW, Brzeg PCGS XF45 (MAX) - RZADKOŚĆ R7
Śląsk. Talar trzech braci 1658 EW, Brzeg PCGS XF45 (MAX) - RZADKOŚĆ R7
Aw: Trzy półpostacie książąt z gołymi głowami na wprost, w zbrojach przepasanych szarfą dowódcy. W odcięciu u dołu duży dekoracyjny ornament z wiciokrzewu. W otoku: D G GEORGIVS LVDOVICVS ET CHRISTIANVS FRATRRw.: Pod klejnotem z labrami czteropolowa tarcza książąt legnicko-brzeskich. Szachownica na przemian z orłem śląskim. Pod tarczą znak menniczy: serce przebite dwoma hakami i dwoma sztyletami. W otoku: DUCES SILESIAE LIGNIC BR - EGNES ET WOLAVIENSES 1658Najwyższa nota gradingowa na świecie.Bardzo rzadka odmiana, notowanych zaledwie kilka egzemplarzy. Według najnowszego katalogu Pana Marcina Grandowskiego rzadkość R7. Pięknie zachowany egzemplarz, połysk, wiekowa patyna, doskonałe detale. Rzadka moneta w takim stania zachowania.Davenport 7731 ; Grandowski 58.T.02.01.A (R7)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
20 złotych 1946 seria B PMG 65 EPQ
Banknot w gradingu PMG z notą 65 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria H. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, przepiękny sztywny papier.Lucow 1197a (R3); Miłczak 128b
Cena wywoławcza:
300 pln
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa PMG 67 z dopiskiem wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki i poszukiwany bez jakichkolwiek mankamentów. Przepiękny sztywny papier bez złamań i zgięć. PolecamyLucow 1159 (R4); Miłczak 121a
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.