Cesarstwo Rzymskie. II wiek. Denar, zestaw 5 sztuk

Cena wywoławcza::
120 pln
Cena końcowa:
170 pln
Przebicie:
42 %

Opis przedmiotu

Obiegowe egzemplarze. Ciekawy zestaw.

Zestaw 5 sztuk.

Stan zachowania: 3/4 (VF/F)
Waga: Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Rosja. Anna. Połuszka (1/4 kopiejki) 1736 PCGS AU58 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS.Drobny nominał rzadko spotykany w tym stanie zachowania.
Cena wywoławcza:
150 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1655 SCH / IT, Kraków PCGS AU55 (MAX)
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1655 SCH / IT, Kraków PCGS AU55 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem zawiązanym na ramieniu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIMI - DG REX P&SRw.: Pod koroną pięciopolowy herb polsko-szwedzki. Nominał po bokach tarczy herbowej, poniżej litery SCH. W otoku: MONET ARGENT – REG POLO 1655Najwyższa nota gradingowa na świcie w PCGC.Atrakcyjny egzemplarz z dużą ilości połysku menniczego. Ładnie zachowana i starannie wybita moneta o pięknej prezencji. Rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Kopicki 1734 - podobny (litery SCH w częściowo zamkniętym kartuszu.
Cena wywoławcza:
2 000 pln
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 68 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. Max nota.Lucow 1272 (R0); Miłczak 137f
Cena wywoławcza:
350 pln
Polska OST. 1000 marek 1918 Kowno seria A PMG EPQ 66 (MAX)
Polska OST. 1000 marek 1918 Kowno seria A PMG EPQ 66 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Banknot w gradingu PMG z notą 66 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Seria A, numeracja sześciocyfrowa. Banknot rzadko pojawiający się w sprzedaży, zwłaszcza w tak wyszukanym stanie zachowania. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Miłczak K8a
Cena wywoławcza:
800 pln
Polska OST. 5 marek 1918, Kowno seria C PMG 66 EPQ (MAX)
Polska OST. 5 marek 1918, Kowno seria C PMG 66 EPQ (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie z dopiskiem EPQ oznaczającym wyjątkową jakość papieru. Banknot sporadycznie pojawiający się w sprzedaży aukcyjnej. Polecamy do najlepszych zbiorów.Miłczak K4
Cena wywoławcza:
600 pln
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Odmiana z czerwonym numeratorem.Z pozoru dość popularny banknot, jednak bardzo trudny do zdobycia z tak wysoką notą gradingową. Sztywny papier, brak defektów. Doskonała prezencja. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Lucow 851 (R1); Miłczak L1; Sarosiek GŁ1a
Cena wywoławcza:
300 pln
100 złotych 1948 seria KR PMG 68 EPQ (MAX)
100 złotych 1948 seria KR PMG 68 EPQ (MAX)
Jedyna i najwyższa nota gradingowa na świecie, oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Idealnie zachowany i bardzo rzadki w tak wyszukanym. Przepiękny sztywny papier, brak złamań i zgięć.Lucow 1296d (R0); Miłczak 139f
Cena wywoławcza:
500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.