Cesarstwo Rzymskie. Filip I Arab (244-249). Antoninian

Cena wywoławcza::
70 pln
135 pln
93 %

Piękny stan zachowania.

Stan zachowania: 1-/2+ (UNC-/EF+)
Waga: 3,94 g Ag

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Jan Kazimierz. Szóstak (6 groszy) 1662 AT, Kraków NGC MS62 (MAX)
Cena wywoławcza:
200 pln
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 PRAWY seria AY PMG 67 (MAX)
Jedyna i najwyższa nota gradingowa na świecie PMG 67 z dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Starannie wyselekcjonowany egzemplarz w emisyjnym stanie zachowania. Lucow 696 (R1); Miłczak 42e
Cena wywoławcza:
500 pln
20 złotych 1948 seria KE PMG 68 EPQ (MAX)
Cena wywoławcza:
350 pln
100 złotych 1947 seria F PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa na świecie, oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Idealnie zachowany i bardzo rzadki w tak wyszukanym. Przepiękny sztywny papier, brak złamań i zgięć, po prostu dla najbardziej wymagających.Lucow 1222a (R4); Miłczak 131b
Cena wywoławcza:
1 200 pln
50 złotych 1948 seria EL PMG 68 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu PMG 67 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Rzadsza pozycja w tak wysokim gradingu. MAX nota.Lucow 1285c (R0); Miłczak 138h
Cena wywoławcza:
180 pln
Wolne Miasto Gdańsk 50.000 marek 1923 PMG 66 EPQ (MAX)
Cena wywoławcza:
1 100 pln
Banknot. Bilet zdawkowy 5 groszy 1924 LEWY PMG 67 EPQ (MAX)
Banknot w gradingu PMG 67 z najwyższą notą gradingową na świecie oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Idealny, emisyjny egzemplarz. Lucow 699 (R2); Miłczak 43a
Cena wywoławcza:
500 pln